MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) 07.11.2013 tarih ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“6502 sayılı Kanun”) ve 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“ilgili Yönetmelik”) gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için aşağıdaki şekilde 12 madde halinde düzenlenmiştir.

 

  1. TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde düzenlenmiştir.

  1. ‘ALICI’ ; (sözleşmede bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır)

AD- SOYAD:
ADRES:

  1. ‘SATICI’ ; (sözleşmede bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır)

İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu vergi dahil bedeli, kargo ücretini ve sözleşme hüküm ve şartlarından doğabilecek  belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul ve beyan eder.

  1. KONU

İşbu Sözleşme, ALICI’nın, SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Kampanyalı ürünler ise süreli olarak ilan edilen fiyatlar üzerinden kampanya süresince geçerlidir. ALICI, satınalmış olduğu ürünün özelliklerini, satış fiyatını, ödeme ve teslimat şeklini, cayma hakkını, iade ve değişim şartlarını, gizlilik ve KVKK’ya ilişkin hususlarda bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda sözleşmeyi okuyup kabul ettiğini ve sipariş verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

  1. SATICI BİLGİLERİ

ÜNVAN: Tuğçe Suntay

ADRES: Değirmendere Mah. 3552.Sok Vista Marin Sitesi 10 V / No:1 Kuşadası / Aydın

E-POSTA: [email protected]

 

  1. ALICI BİLGİLERİ

AD- SOYAD:

ADRES:
TELEFON:

E-POSTA:

 

  1. TESLİMAT SÜRELERİ, MASRAFLARI VE İFASI

ALICI tarafından haftaiçi siparişi verilen ürünler 24 saat içerisinde, haftasonu/resmi tatil günlerinde siparişi verilen ürünler ise takip eden ilk iş gününde işleme alınacaktır. Ürünler özel üretim olması sebebiyle kargoya teslimat süresi işleme alınmasını takiben 3-7 iş günü arasında değişmektedir. Kargoya teslim edilmesinden sonra teslim süreleri kargo firmasının teslimat bölgesinin uzaklığı ve firmanın yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir ve ilgili teslimat takibi kargo firmasına ait kanallar üzerinden yapılmalıdır. Ürünün teslimat masrafları ALICI’ya aittir. SATICI, web sitesinde ilan ettiği belirli bir rakamın üzerinde alışveriş yapılması veya dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar kapsamında teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI tarafından karşılanır. Ürünlerin teslimatı Yurtiçi Kargo tarafından yapılmaktadır. Teslim anında ALICI`nın adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI`nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir. ALICI tarafından talep edilen ürüne ait malzemenin stoklarda tükenmesi durumunda SATICI ALICI’yı durumla ilgili en geç 3 (üç) iş günü içerisinde bilgilendirmekle yükümlüdür. ALICI ürünün yeni belirlenen teslim süresinin kabul edebilir yada ürün bedelinin iadesini talep edebilir. Siparişin iptali durumunda ALICI’nın ödeme yaptığı yöntem ile iade talimatı verilir ve genel hükümlerdeki şartlar çerçevesinde para iadesi gerçekleşir. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kontrol edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünleri kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Cayma hakkı kullanılacaksa işbu sözleşmenin ilgili bölümünde belirtilen maddeler çerçevesinde iade gerçekleştirilecektir.


6)  KİŞİYE ÖZEL HAZIRLANAN SİPARİŞLER

Kişiye özel hazırlanan siparişlerin ödemeleri önceden yapılmalıdır. Siparişler 21 iş günü içerisinde tamamlanıp, teslim edilir. Kişiye özel hazırlanan siparişlerde kesinlikle iade ve değişim yapılmaz.

  7) GENEL HÜKÜMLER

Sözleşme konusu her bir ürün, maksimum 30 (otuz) günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI' nın sipariş esnasında belirttiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün ALICI’ya teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

ALICI, Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşme’yi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder

SATICININ, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla ALICI’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI, işbu sözleşmeyi kabul etmekle SATICI’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

8) CAYMA HAKKI ve İADELER:

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya e-posta ile yazılı olarak bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı kullanılarak gerçekleşen iadelerde kargo ücreti ALICI’ya aittir.

 

Ürünün kusurlu olması durumunda SATICI kaynaklı bir sebeple iade gerçekleşeceği şartlarda ALICI iade talebini yazılı olarak e-posta ile bildirmeli ve kusurlu ürünün fotografını SATICI ile paylaşmalıdır. SATICI’nın yapacağı incelemeler sonrasında kusurlu ürün olarak kabul gören ürünler kargo masraflarını SATICI’nın karşılayacağı şekilde iade edilebilir yada ALICI’nın tercihi doğrultusunda eş değer bedelde bir ürünle değişimi sağlanabilir.

 

İadenizle ilgili başvurunuz sonrasında tarafınızla iletişime geçilerek iade adresi sağlanıcaktır.

 

9) CAYMA HAKKININ KULLANIMI VE SÜRESİ:

 

Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI' nın yukarıda yer alan iletişim bilgilerine yazılı olarak e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 10. madde hükümleri çerçevesinde cayma hakkı kullanılamayacak ürünlerden olmaması, kati surette kullanılmamış olması ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması ve hijyen bandının çıkartılmamış olması şarttır.  Cayma hakkının kullanılması halinde, ALICI bildirimde bulunduğu tarihten itibaren 10 (on) gün içinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, etiketi varsa standart aksesuarları ve faturası ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI’ya geri göndermek zorundadır. Aksi halde cayma hakkı kullanımı kabul görmeyecektir.

SATICI cayma hakkının kullanılarak kendisine iade edilen ürünün eline ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde tahsil edilen ödemeleri ALICI’nın ürünü satın alırken kullanmış olduğu ödeme yöntemi her ne ise o şekilde iade etmekle yükümlüdür. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. *İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. Cayma hakkı kullanılarak gerçekleşen iade durumlarında göndericinin kargoyu karşı taraf ödemeli olarak göndermesi durumunda SATICI kargo ücretini ürünün iade bedelinden kesme hakkına sahip olacaktır.   

 

10) CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 

Taraflar, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15/1 uyarınca cayma hakkını aşağıdaki hallerde kullanamayacağını kabul etmiştir:

ALICI’nın istekleri doğrultusunda hazırlanan ürünler.

Hijyenik sebeplerle iade ve değişimi kabul edilmeyen tüm küpe çeşitleri.
Tesliminden sonra aksesuarları yada ürünün bileşenlerinden herhangi biri hasar görmüş ürünler.

Orjinal kutusu/kesesi bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ya da bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle, ALICI ödemeli olarak geri gönderilecektir.
 

11) ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

Sitemiz üzerinden kredi kartı ile güvenli alışveriş sağlayabilirsiniz. Aksesuar ürünlerinde taksit olmaması sebebiyle tahsilat bankanız tarafından tek ödeme şeklinde yapılacaktır.

Aşağıda belirtilmiş şirketimize ait banka hesabına havale/EFT yaparak da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hesap No: 09103315 HALKBANK - 1486 / Kuşadası Bulvar Aydın ŞUBESİ

IBAN: TR960001200148600009103315

ALICI: Tuğçe Suntay

 

Banka havalesi/EFT yoluyla verilen siparişlerin, SATICI tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin SATICI’nın banka hesaplarına ulaştığı tarihtir. ALICI banka havalesi/EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 7 (yedi) gün içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda SATICI’nın siparişi iptal edeceğini kabul eder.

Havale/EFT ile ödemelerde banka onayı beklemekteyiz. Bu yöntemle ödeme yapmayı seçtiğiniz durumda e-posta ile ödeme dekontunu tarafımıza ulaştırmanız durumunda işlemlerinizi hızlandırabiliyoruz.

Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

12) YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın ve SATICInın Yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri, Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması ile ALICI işbu Sözleşmedeki tüm hususları kabul etmiş olacaktır

 

Siparişin sonuçlanması ile ALICI işbu Sözleşmedeki tüm hususları kabul etmiş olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR